LK Auto - Spolehlivý partner od roku 1994

Dezinfekce klimatizace

Dezinfekce klimatizace je jednou z důležitých součástí péče o klimatizace. V klimatizacích se sdružují bakterie a plísně. Tyto mikroorganismy jsou pro lidský organismus samozřejmě nevhodné. Výparník je pro všechny mikroorganismy jedním z "nejpřitažlivějších" míst ve Vašem voze.

Proč dezinfekce klimatizace?

  • Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí. Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla.
  • Pobyt v prostředí s nadměrným výskytem mikroorganismů způsobuje zdravotní potíže. Tyto potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlání, pálení v oblasti krku. Usazování bakterií a vystavování se nepříznivým vlivům předejdete pouze kompletní dezinfekcí klimatizace.
  • Při kondenzaci vody na výparníku autoklimatizace s vzdušnými nečistotami dochází k tvorbě povlaku, na kterém se usazují plísně, bakterie a různé mikroorganismy.
  • Výparník a části klimatizace jsou běžně nedostupné, proto byly vyvinuty speciální postupy na likvidaci a prevenci proti plísním, bakteriím a různým mikroorganismům, které mohou způsobit nemalé zdravotní problémy a nepříjemný pach.

Kolik stojí dezinfekce autoklimatizace?

Dezinfekci provádíme zařízením Ozon Maker.

Zařízení prostřednictvím ionizace vzduchu vytváří nestabilní alotropy kyslíku, tedy ozon O3. Ozon je velmi silné oxidační činidlo a odstraňuje všechny nečistoty nahromaděné v kabině. Efektivně odstraňuje vlhkost, která se shromažďuje převážně na podlahové vrstvě a odparnících klimatizace. Odstraňuje i nepříjemné zápachy.

 

Velice důležité je při dezinfekci Vaší klimatize i Výměna kabinového filtru.

Cena dezinfekce s vlastním kabinovým filtrem od 300,-Kč

Cena dezinfekce s u nás zakoupeným kabinovým filtrem od 260,-Kč

Využijte také kompletní servis autoklimatizace.