LK Auto - Spolehlivý partner od roku 1994

Výměna brzdových destiček

Brzdové destičky fungují jako brzdové obložení pro kotoučové brzdy. Pro každý automobil s kotoučovými brzdami jsou brzdové destičky nepostradatelnou součástí. Výměna brzdových destiček se rozhodně nesmí zanedbat.

Proč výměna brzdových destiček?

Brzdové destičky se třou o brzdový kotouč, a tím vzniká brzdný účinek. Zanedbáním výměny brzdových destiček ohrožujete nejen sebe, ale také všechny Vaše pasažéry a blízké okolí. Opotřebované brzdové destičky nemají již takovou sílu a automobil nemusí zabrzdit, když to právě budete potřebovat.

Kdy je potřeba výměna brzdových destiček?

Kontrola brzd se provádí opticky vždy, když přivezete auto do servisu. Pravidelný interval pro výměnu brzdových destiček není přesně dán. Míra opotřebení brzdových destiček záleží na stylu jízdy, jízdního režimu vozidla, apod.  Automobil sám ukáže, kdy je čas na výměnu brzdových destiček pomocí signalizační kontrolky.

Kolik stojí výměny brzdových destiček?

Cenová relace výměny brzdových destiček se pohybuje od 250,- Kč až do několika tisíc. Záleží na rozsahu. Využijte výměnu brzdových destiček v regionech: Česká Skalice, Jaroměř, Náchod, Nové Město nad Metují, atd.