LK Auto - Spolehlivý partner od roku 1994

Výměna LPG nádrže

Na výměnu přistavujte vždy vozidlo s prázdnou nádrží LPG. Ceny jsou uváděny včetně DPH. Při telefonické objednávce sdělte našim pracovníkům veškeré informace o původní nádrži - typ, velikost, provedení. Pokud budou na místě zjištěny zásadní rozpory s uváděnými skutečnostmi v objednávce, nemusíme být schopni garantovat smluvenou cenu po telefonu, tedy bez předchozí prohlídky vozidla technikem.

Vzhledem k neustálému růstu cen jsou ceny pouze informativní.

Cena výměny nádrže se pohybuje cca od 7 500 Kč.

Přesnou cenu se dozvíte až po tel. domluvě +420 491 457 200. Děkujeme za pochopení.

Vše, co potřebujete vědět o výměně nádrže LPG:

  • cena zahrnuje materiál, práci a zápis o výměně do přílohy TP.
  • příplatek při výměně toroidní nádrže místo původní válcové je od 500 Kč dle rozsahu potřebných úprav
  • na přestavby nádrží od holandského výrobce za tzv. italský typ se provádí konkrétní kalkulace, obvykle se cena pohybuje od 500 Kč do 1500 Kč
  • Pro výměnu LPG nádrže je důežité mít nádrž prázdnou.

Chcete se dozvědět více o výměně LPG nádrží?!

Stanovisko Ministerstva dopravy ČR k životnosti tlakových nádrží LPG

Původní nádrž je nutno vyměnit za tlakovou nádrž schváleného typu. Pro úplnost je třeba připomenout, že nelze kombinovat nádrž a příslušenství (víceúčelový ventil a plynotěsnou schránku) schvalovanou podle starého homologačního předpisu EHK 67R00 a nového předpisu EHK 67R01.

V praxi to znamená, že pokud dojde k výměně nádrže (např. z důvodu ukončení její životnosti) za nádrž homologovanou podle předpisu 67R01, je nutné vyměnit i příslušenství za homologované podle předpisu 67R01. Prodloužení životnosti nádrže vykonáním tlakové zkoušky na nádrži není možná.

Životnost tlakových lahví stanovuje vyhláška č. 341 MD ČR u LPG na 10 let a u CNG na 15 let, pokud výrobce neurčí jinak. Po této době nelze zaručit stálost bezpečnostních parametrů tlakové nádrže a tudíž je nutné tyto nádrže, po vypršení termínu platnosti, vyměnit.